Česká řemeslná výroba a osobitý design

Výroba

Kvalitní ruční práce

Rok a půl. Přesně tak dlouho nám trvalo vyladit finální model Woodbagu, který pro naše zákazníky vyrábíme v malé rodinné dílně na jihu Moravy. Otec vytváří dřevěný nábytek, syn si plní sny se svými jedinečnými batohy. Výroba jednoho Woodbagu trvá přibližně 3 týdny, někdy i déle. Celý proces vyžaduje hodiny a hodiny lidské práce, která nás na tom baví ze všeho nejvíce.

Design, dřevo a vize

„Odjakživa nemám rád stereotyp a návody. Tvořím a žiju po svém. Když přišel nápad na dřevěný batoh, nedokázal jsem myslet na nic jiného. Každý den jsem přemýšlel, kreslil a snil. Chtěl jsem, aby naše batohy byly nejen krásné, ale také lehké, pohodlné a měly přidanou hodnotu. Tužku a papír jsem později vyměnil za pilku a dláto a pod rukama se mi postupně z prosté dřevěné desky začal rodit WoodBag. Nadšení rostlo, zájemců přibývalo a já si plnil sen. Navrhování dřevěných batohů s korigování jejich výroby pro ně není jen zálibou ale i cestou ke svobodě.“

Petr Starý, spoluzakladatel značky Woodbag
Výroba
1.

Vše začíná polotovarem

Prvním krokem je výběr kvalitního materiálů. Batohy vyrábíme z lehké topolové překližky, kterou nejdříve odýhujeme v tlakovému lisu. Následně z ní pomocí moderních laserů vyřežeme potřebné tvary, vygravírujeme logo i Tvé iniciály a vyfrézujeme drážky, díky kterým do sebe všechny dílce krásně zapadnou. Vše pečlivě slepíme a ručně vybrousíme. Nakonec povrch upravíme nanesením tří vrstev kvalitního oleje, aby byl odolný vůči jakýmkoliv okolním vlivům.

Výroba
2.

Poctivá kožedělná výroba

Na řadu přichází popruhy, ouška, kapsička na drobnosti, zádová podložka a kapsa na notebook. K jejich výrobě využíváme kvalitní italské usně, hovězinovou štípenku a plsť české výroby. Při práci nám pomáhají vlastní výsekové nože a hlavně zručné šičky, jejichž rukama projde každý náš popruh. Ty jsou tvořeny ze čtyř různých materiálů, aby držely tvar, byly pevné, ale přitom měkké a příjemné na dotek.

* V případě zájmu o veganskou variantu bez kůže nám napiš na ahoj@woodbag.cz

Výroba
3.

Kouzlo je v detailu

Tento krok máme nejraději. Ze spousty dílců se nám pod rukama zrodí Woodbag. Využijeme k tomu 23 speciálně upravených šroubků, některé s naším vlastním logem. Přidáme gumové nožičky, druky, popruhy a pevné, snadno otevíratelné klavírové panty, které překryjeme kůží. Vnitřek vybavíme polstrováním a pruženkami, díky kterým budeš mít v batohu vždy pořádek. Snažíme se, aby byl Woodbag co nejpraktičtější.

Výroba
4.

Rovnou k Tobě na záda

Vše několikrát zkontrolujeme a ujistíme se, že jsme s výsledným produktem spokojení. Zabalíme ho do recyklovaného papíru, přidáme dopis a vložíme do krabice, kterou se pokusíme hezky zalepit. Tahle část nám ještě moc nejde, ale zlepšujeme se :) Batoh sami odešleme a přemýšlíme, co vše s ním jeho nový majitel asi zažije.

Buď svůj. Tvůj Woodbag.